top of page

2024'ün Trend Renkleri Neler Olacak
Size en çok hangi renklerin yakıştığını biliyor musunuz? Hangi renklerin cilt tonunuza iltifat ettiği veya iltifatlarda artışa neden olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Peki 2024'ün renk trendlerini neler olacak? Eğer henüz yapmadıysanız kişisel renk analizinizi yapmanızı öneririz. Çünki sezonun en trend rengi sizi soluk gösterebilirken hiç ummadığınız bir renk parıldamanıza sebep olabilir. Süreç karmaşık görünebilir ancak analizin asıl amacı, konu kıyafet ve makyaj olduğunda deneğin renk seçimine rehberlik etmeye yardımcı olmaktır.

Moda Haftası'nın ilkbahar/yaz '24 koleksiyonları canlı, beklenmedik renk patlamalarıyla doluydu. Daha önce hiç fıstık rengi elbise satın almamış olabilirsiniz ama Ulla Johnson ve Erdem koleksiyonlarını gördükten sonra mutlaka almayı planlayacaksınız. Tasarımcılar hem pastel hem de parlak tonlarında mavi, yeşil, pembe, mor ve sarı tonlarıyla oynamışlar.

2024’ün trend dokuz tonunu denemek için renk analizine ihtiyacınız yok. 2024'te göreceğiniz en popüler renk tonları için okumaya devam edin.Fıstık Yeşili


Baharı düşünmeye başlamak için biraz erken gibi görünebilir ama siz farkına bile varmadan bahar gelecek. Güneş yeniden parlamaya başladığında, fıstık akışını görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu beklenmedik renk tonu, Erdem ve Ulla Johnson gibi markaların gösterdiği gibi, gece kıyafeti serinize (özellikle düğün sezonu için) ekleyebileceğiniz mükemmel bir renk tonudur. Brandon Maxwell fıstık trençkotları için güçlü bir örnek oluşturdu. Antep fıstığı pastel bir tondur ve bu nedenle çok çeşitli cilt tonlarında yumuşak ve hoş görünecektir.
Pudra Mavisi (Bebe Mavisi)

Soft tonlar 2024'e hakim ve bu pudra mavisi renk, tüm kıyafetlerinize Sindirella havası verecek. Pudra mavisi neredeyse buz gibi bir tona sahip olduğundan tüm yıl boyunca kullanabilirsiniz. Karda kalın bir örgü olarak veya bronzlaşmaya karşı yazlık bir elbise olarak harika görünecektir.
Koyu Mavi (Açık Lacivert)

Hiç karanlıkta giyinip siyah olduğuna yemin ettiğiniz lacivert bir şey giydiğiniz oldu mu? 2024 yılının renk trendlerine göre dolabınıza bir ışık yerleştirmenin zamanı gelmiş olabilir çünkü “lacivert rengine yakın” koyu mavi yükselişte. Bu renk klasik lacivertinizden biraz daha fazla pigmentasyona sahiptir ve turuncu, sarı ve kırmızı gibi kontrast renklerle iyi bir şekilde eşleşir.
Milenyum Pembe

2015 yılında açık pembenin bu viral tonuna takıntılıysanız muhtemelen Y kuşağındansınız demektir. Millennial Pink, her ev dekorasyonu dergisinde ve düğün renk şemasında ön sıralarda yer alıyordu. Tam da Z Kuşağının gücünün doruğuna ulaştığını düşündüğünüz sırada Milenyum Pembe geri dönüş yaptı.
Kanarya Sarısı

 

Sarının bu güzel, parlak tonu, bulutlu bir günde bile ruh halinizi iyileştirmenin kolay bir yoludur. Bunu kıyafetinizin merkezi haline getirebilir, ancak tek renkli bir görünüm için sarı üzerine sarıyı katmanlar halinde kullanabilir veya kasıtlı bir renk tonu olarak kullanabilirsiniz. Ünlü modacılar Kanarya Sarısını siyah tonlarıyla birleştirerek kıyafete melankolik bir boyut kazandırıyor ve onu sonbahar ve kış aylarında da giyilebilir bir renk haline getiriyor.
Orman Yeşili

Orman Yeşili size sıcak kış havasını,kırsal hayatı ve doğada geçirilen zamanı hatırlatabilir ancak tasarımcılara göre bu renk, ilkbahar ve yaz ruh hali kıyafetlerinize de dahil edilmeye başlayacak. Orman Yeşili, ilkbahar/yaz 24 podyumlarının gözdesi oldu; bu renk, dış giyimde, gece kıyafetlerinde ve ofis için pratik elbiselerde kendini gösterdi. 2024'te bu rengin güçlü yeniden dirilişini göreceğimiz garanti.
Pırıltılı Gümüş Rengi


Metal  renkler bu noktada bir trendden ziyade temel bir unsurdur. Ünlü tasarımcılar metalik gümüş trendinin devamını garanti ederken, parıldayan gümüş etekler, elbiseler ve üstler ilkbahar/yaz 24 podyumlarında yaygındı. Geçen sezon ayakkabı ve aksesuarlarda metalik renkler oldukça popülerdi; 2024'te tepeden tırnağa metalik görünümlerde bir artış görmeyi bekleyebilirsiniz.
Lavanta

Lavanta geçtiğimiz yaz büyük bir trend renkti ve önümüzdeki yıl da devam edecek. Bu renk mevsimsizdir, bu da onu tüm yıl boyunca giyebileceğiniz anlamına gelir. Bazı ünlü markalar örgüler, danteller ve transparan malzemelerle narin bir tarafı göstermek için lavantayı kullandı.
Parlak Kırmızı

Parlak kırmızı, 2023'ün rengi. Bu tonu seviyorsanız ve gardırobunuza eklediyseniz, hiçbir yere gitmediğini bilmek sizi mutlu edecektir. Parlak kırmızı, 2024 yılında da öne çıkan bir renk olmaya devam edecek ve renk tonunun ton ve doku bakımından geliştiğini göreceğiz. Bazı pahalı markalar ilkbahar/yaz 24 koleksiyonlarında koyu kırmızı deri eteklere yer verdi ve kırmızı derinin bir aksesuar olarak ne kadar güçlü olabileceğini gösterdiler.7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page